Новоушицький методичний кабінет

8 жовтня на базі відділу освіти, молоді та спорту відбулося засідання круглого столу учителів 1 класу з проблеми «Особливості розвитку дітей 6-7-річного віку. Початок навчання в школі: вплив на емоційний стан та поведінку дитини». Актуальність даної проблеми полягає в тому, що найціннішим результатом початкової освіти, відповідно до концепції НУШ, є здорова дитина. А здоров’я дитини залежить від стану її емоційного благополуччя, розвитку емоційної сфери та емоційного благополуччя.

Головний доповідач Бойчак Л.М., психолог Новоушицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, гімназія», розкрила питання «Розвиток емоційного інтелекту учнів 1-х класів в умовах НУШ» з точки зору психології та запропонувала кейс вправ на розвиток емоційного інтелекту. Славич А.В., вчитель першого класу Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 підготувала інформаційне повідомлення про особливості психологічних і пізнавальних процесів дітей покоління Z. Учасники обговорили, з’ясували дискусійні питання щодо збагачення емоційної компетентності першокласників, виробили практичні рекомендації щодо роботи з дітьми 1 класу в даному напрямку.

/Files/images/krugliy_stl/P81008-092327.jpg /Files/images/krugliy_stl/P81008-094225.jpg/Files/images/krugliy_stl/P81008-092345.jpg

_____________________________________________________________________________

В рамках «Олімпійського тижня» у вересні закладами освіти Новоушицької об’єднаної територіальної громади проведено спортивні заходи для учнів молодшої, середньої, старшої школи та дошкільнят. Проведені «Олімпійські уроки», на яких учні мали змогу більше дізнатися про історію виникнення Олімпійських ігор, видатних спортсменів та Олімпійських чемпіонів України, які прославляють нашу країну на світовій арені, спортивні естафети, дружні зустрічі з футболу та волейболу, різноманітні змагання, ігри тощо. Зустрічалися школярі із ветеранами спорту, учасниками бойових дій АТО, з майстром спорту Міжнародного класу Ю. Купріяновим.

/Files/images/olm_tij/„…œ ”I‡ˆ.jpg /Files/images/olm_tij/Заміхівська.jpg/Files/images/olm_tij/IMG_0256-1024x768.jpg

______________________________________________________________________________

20 вересня 2018 року на базі методичного кабінету відбувся семінар з елементами тренінгу для голів шкільних методичних обєднань класних керівників на тему: «Підвищення ефективності науково-методичного забезпечення виховної діяльності класних керівників закладу освіти в умовах реалізації Концепції “Нова українська школа”.

Завідувач МК Міхалевська А.М. акцентувала увагу на проблемі створення розвивального освітнього середовища як основного компонента реалізації завдань нової української школи. Вимоги до сучасного класного керівника та пріоритетні завдання на 2018-2019 навчальний рік розкрила методист МК Миколайчук Н.М.

Під час семінару-тренінгу класні керівники взяли участь у створенні проекту “Сучасний класний керівник” та колективній творчій справі “Орієнтири сучасного класного керівника”, проаналізували елементи майстерності класного керівника, виробили практичні стратегії партнерської взаємодії класного керівника й учнівського колективу.

/Files/images/2009/0-02-04-3a96be7c6768cb194410d2a054a0c75520cb4019b9eb0d28bc28d6c27e4e65ca_65974ef9.jpg /Files/images/2009/0-02-05-aca8f2a5a7780baca0fe78dc6c8fe2e0c4f7840989c87766668055ceee1e45de_cee9a252.jpg/Files/images/2009/0-02-05-701771103f837e00460f30c6c38bd63b64a852d306737feb1c7ab55e0ec2eea8_28a2302e.jpg

_______________________________________________________________________________

17 вересня 2018 року на базі методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Новоушицької селищної ради проведено семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти на тему “Інтегроване заняття: як уникнути помилок?” Під час семінару розглянуто теоретичні питання “Забезпечення цілісності освітнього процесу в ЗДО шляхом інтегрованого підходу”, “Що таке інтеграція, та як впроваджувати її в освітній процес”, “Особливості організації предметного й інтегрованого заняття”, “Методичні рекомендації щодо проведення інтегрованого заняття”. Вихователь Капустянського ЗДО “Сонечко” Щербій І.Є. ознайомила із особливостями організації щоденного “Спільного кола” з дітьми старшого дошкільного віку на основі інтегрованого підходу за освітньою програмою “Впевнений старт”.

Під час практичної частини, проведеної у формі “методичної кухні”, вихователі закладів дошкільної освіти з методистом МК Копитко Н.М. мали можливість скласти план-конспект інтегрованого заняття, проаналізувати найтиповіші помилки у визначенні програмового змісту, підборі методів і прийомів розвивального навчання, а також у педагогічному дизайні заняття.

/Files/images/1709/IMG-03b3ef5be3b1ea7b49bad6e31f72a0b4-V.jpg







___________________________/Files/images/1709/IMG-68e82e50f73e38b4cfce62b677c36b5a-V.jpg_____________________/Files/images/1709/IMG-a53e12fe64e603973783f21db86021e5-V.jpg________________________________

01 березня 2018 року у відділі освіти, молоді та спорту Новоушицької селищної ради відбувся практичний семінар «Модернізація системи фізичного виховання в контексті Національної стратегії оздоровчої рухової активності» для вчителів фізичної культури закладів середньої загальної освіти ОТГ.

Предметом обговорення була «Національна стратегія з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», схвалена Указом Президента України, яка визначає мету та основні завдання, спрямовані на створення умов для підвищення рівня залучення населення до оздоровчої рухової активності, що сприятиме розв’язанню гуманітарних і соціально-економічних проблем для особи, суспільства та держави.

В ході проведення семінару вчителі фізичної культури Волощук Л.Л., Дубіневич О.В. та Магльона І.С. розкрили питання «Формування в учителів фізичної культури ключових компетентностей, а також залучення учнів до здорового способу життя через популяризацію модулів «Бадмінтон», «Вправи з гирями», «Петанк», «Самбо», «Флорбол», «Чирлідинг», «Фризбі-Алтимат» та провели майстер-класи по впровадженню даних модулів.

По завершенню семінару Копитко Н.М., методист МК, надала методичні рекомендації з питань реалізації плану заходів Національної стратегії з оздоровчої рухової активності.

/Files/images/fz-ra/IMG_2453.JPG /Files/images/fz-ra/IMG_2469.JPG/Files/images/fz-ra/IMG_2456.JPG


Готуємося до модернізації української школи

У рамках методичної підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах Нової української школи методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту селищної ради проведено першу настановчу сесію для вчителів, які з 1 вересня 2018 року навчатимуть учнів 1-х класів.

Тренінгове заняття проводила методист методичного кабінету Копитко Н.М., яка після навчання у Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти отримала відповідний сертифікат.

24 педагоги ознайомилися із вимогами до сучасного вчителя в контексті Концепції Нової української школи, виконували теоретичні завдання та практичні вправи.

Таке заняття – один із етапів підготовки вчителів до реалізації нових Стандартів освіти.

/Files/images/nush/100_7096.JPG /Files/images/nush/DSCN2388.JPG

/Files/images/nush/DSCN2355.JPG/Files/images/nush/DSCN2348.JPG


22 лютого 2018 року на базі Новоушицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, гімназія» відбувся семінар-практикум для вчителів хімії загальноосвітніх шкіл об'єднаної територіальної громади «Хімічний експеримент як чинник розвитку пізнавальних інтересів учнів».

Мета заходу: активізувати роботу учителів хімії, спрямувати її на підвищення професійної компетентності, формування педагогічної майстерності та педагогічної творчості, підвищення рівня професійних знань.

Розпочала семінар завідувач методичного кабінету Міхалевська Алла Михайлівна, яка ознайомила присутніх з питанням модернізації діяльності вчителя в умовах імплементації Закону України про освіту, а також окреслила завдання Концепції Нової української школи. Методист Савлюк Ніна Іванівна розкрила роль хімічного експерименту як чинника розвитку пізнавальних інтересів учнів. Інформацією про нормативно-правову базу кабінету хімії, обладнанням класу-лабораторії, робочих місць учителя та учнів поділилася Попович Лариса Андріївна, учитель хімії Пилипковецької ЗОШ І-ІІ ст.

Учитель хімії Новоушицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, гімназія» Лігоцька Любов Вікентіївна підготувала і провела майстер-клас «Хімічний експеримент як чинник розвитку пізнавальних інтересів учнів».

Учасники семінару обговорили матеріали семінару та обмінялися враженнями.

/Files/images/hmya_22/DSCN2430.JPG /Files/images/hmya_22/DSCN2452.JPG/Files/images/hmya_22/DSCN2434.JPG

_______________________________________________________________________

25 січня 2018 року на базі Новоушицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, гімназія» відбувся семінар-практикум для вчителів біології загальноосвітніх шкіл об'єднаної територіальної громади «Роль кабінету біології щодо компетентнісно-діяльнісного підходу при викладанні природознавства, біології, екології».

Мета заходу: активізувати роботу учителів природничих дисциплін, педагогічної майстерності та педагогічної творчості, підвищення рівня професійних знань.

Розпочала семінар методист Савлюк Ніна Іванівна, яка окреслила завдання Концепції Нової української школи, розкрила роль кабінету біології щодо компетентнісно-діяльнісного підходу при викладанні природознавства, біології, екології. Інформацією про комплексне використання засобів навчання: демонстрування дослідів, виконання експериментальних, лабораторних, практичних робіт, поділилася учитель біології Новоушицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, гімназія Григораш Галина Юріївна .

Для учителів громади Галина Юріївна провела практичне заняття у кабінеті біології, обладнаному сучасною демонстраційною та мультимедійною технікою. Біологи виконували досліди, експериментальні, лабораторні, практичних роботи.

Учасники семінару обмінялися думками щодо стратегічних напрямків модернізації шкільної природничої освіти

/Files/images/P1014387.JPG /Files/images/P1014434.JPG/Files/images/P1014429.JPG

/Files/images/IMG_2376.JPG/Files/images/IMG_2380.JPG

_________________________

4 січня 2018 року на базі методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Новоушицької селищної ради проведено семінар-нараду для голів методичних об’єднань вчителів початкових класів «Модернізація діяльності вчителя початкових класів в умовах Нової української школи». Мета заходу: активізувати діяльність шкільних та міжшкільних методичних об’єднань, спрямувати їх роботу на підвищення професійної компетентності, формування педагогічної майстерності та педагогічної творчості, підвищення рівня професійних знань.

Розпочала семінар завідувач методичного кабінету Міхалевська Алла Михайлівна, яка ознайомила присутніх з питанням модернізації діяльності вчителя в умовах імплементації Закону України про освіту, а також окреслила завдання Концепції Нової української школи. Методист Копитко Наталія Михайлівна розкрила концептуальні засади проекту Державного стандарту загальної початкової освіти, охарактеризувала чинники забезпечення якості навчального процесу, надала методичні настанови щодо планування тематичного навчання та здійснення інтегрованого підходу під час організації освітньої діяльності. Інформацією про роль вчителя у формуванні сучасного психологічно безпечного освітнього середовища поділилася Сивун Поліна Миколаївна, голова ШМО вчителів початкових класів Малостружківської ЗОШ І-ІІ ст.

На завершення роботи семінару учасники отримали методичні рекомендації з питання «Підвищення рівня професійних знань за допомогою проходження он-лайн курсів з концептуальних та методичних основ формування «Здоров’язбережної і соціальної компетентності», з розвитку соціальних навичок «Вчимося жити разом», дистанційного курсу ознайомлення вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентнісного навчання.


Тема семінару: «Підвищення якості інтелектуально-пізнавальних та творчих здібностей учнів шляхом впровадження комп’ютерних технологій на уроках біології».

Директор школи Маковійчук Л.С. презентувала навчальний заклад.

Учасники семінару відвідали уроки біології: у 8 класі «Кровоносні судини. Рух крові » ( учитель біології Самсонюк Л.В), у 10 класі «Біосинтез білка» ( учитель біології Каліновська А.О.).

Учні та педагогічний колектив Новоушицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 підготували виховний захід: екологічна казка «Нехай Земля квітує всюди – планету збережемо люди!»

Учасники семінару обговорили побачене на семінарі та обмінялися враженнями.

/Files/images/semnar/IMG_20161124_122231.jpg/Files/images/semnar/IMG_20161124_122329.jpg/Files/images/semnar/IMG_20161124_105111.jpg

Сучасний учитель: форми та методи роботи з учнями.

Новоушицьким методичним кабінетом організовано чергове засідання Школи молодого вчителя.

Для участі у роботі семінару запрошено вчителя початкових класів Малостружківської загальноосвітньої школи Сивун П.М., яка ознайомила молодих колег із шляхами вдосконалення педагогічної майстерності в умовах реформування та модернізації змісту освіти згідно вимог Державного стандарту початкової загальної освіти,

Вікулову Т.В., вчителя української мови та літератури Новоушицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, яка висвітлила питання створення та використання блогу у роботі сучасного вчителя. Сіваш В.В., вчитель фізики Песецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, показав на практиці використання хмарних технологій як одну із форм інноваційної діяльності педагога.


На базі Куражинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для вчителів природничих дисциплін загальноосвітніх шкіл району. Детальніше...


10 грудня 2015 року методистами Хмельницького ОІППО Дубковецькою Г.М. та Мирною Л.А. проведено семінар-практикум для учителів хімії та біології Новоушицького району «Методичний супровід викладання хімії та біології в основній та старшій школі в умовах запровадження нових Державних стандартів». Детальніше...


23 жовтня 2015 року на базі райметодкабінету відділу освіти відбулось засідання творчої групи творчо працюючих педагогів – дошкільників.

Керівник – Черепуха Т.І. познайомила членів творчої групи із проблемою, яка буде розглядатись протягом роботи усіх засідань, а саме: «Організація навчально – виховного процесу в малокомплектних дошкільних навчальних закладах». Щодо особливостей організації освітньої діяльності в малокомплектних дошкільних навчальних закладах виступила методист РМК – Краковська С.І., адже, науково – методичною основою педагогічного процесу в таких закладах є правильне поєднання загальних вимог дошкільної педагогіки з конкретними умовами виховання в одній групі дітей різного віку.

Щодо використання сучасних методів та прийомів під час організації занять у різновіковій групі під час пізнавального та мовленнєвого розвитку виступили Ягодяк Л.І., Марценюк Н.І., Когут Л.В., Гонтар О.І., Бенчарська Т.І.

Керівник творчої групи – Черепуха Т.І. основну увагу звернула на особливості підбору дидактичного матеріалу для організації занять з пізнавального та мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку, ознайомила педагогів з домашнім завданням та підвела підсумки роботи першого засідання творчої групи.

/Files/images/dnz1/IMG_20151023_091110.jpg/Files/images/dnz1/IMG_20151023_091125.jpg


22 жовтня 2015 року на базі РМК відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації відбулось засідання клубу творчо працюючих педагогів – дошкільників «Креатив».

Методист райметодкабінету Краковська С.І. ознайомила усіх членів клубу із завданнями, які базуються на основі виконання державних стандартів щодо використання інноваційних технологій, інтерактивних методів організації під час роботи з дітьми.

Досвідом роботи щодо використання методів і прийомів якими користується під час роботи з дітьми поділились керівник клубу, вихователь Новоушицького ДНЗ «Дзвіночок» – Лукіянчук Л.Б.

Член клубу «Креатив», вихователька Глібівського дошкільного навчального закладу «Сонечко» - Шелепало С.В. розповіла про добір матеріалів та шляхи розвитку практичних навиків у дітей старшого дошкільного віку під час організації занять з образотворчого мистецтва, використовуючи при цьому нетрадиційні засоби та способи малювання.

Керівник клубу Лукіянчук Л.Б. ознайомила усіх членів клубу із домашнім завданням, яке необхідно підготувати до наступного заняття.

/Files/images/IMG_20151022_093327.jpg


Радіодиктант національної єдності відбудеться 9 листопада 2015 року. Детальніше...


22 жовтня 2015 року на базі Рудковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум для вчителів природничих дисциплін загальноосвітніх шкіл району. Детальніше...


26 жовтня 2015 року на базі районного методичного кабінету відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». На розгляд журі подано 13 заяв та матеріали творчих робіт класних керівників із 12 загальноосвітніх навчальних закладів району. Районний етап Конкурсу проходив у два етапи: заочний – оцінювання матеріалів, поданих на Конкурс та очний – презентація системи роботи, показ відеоматеріалів, що характеризують діяльність педагога та елементи майстер-класу. Конкурс проводився у наступних номінаціях: «Класний керівник 5-7 класів», «Класний керівник 8-9 класів», «Класний керівник 10-11 класів».

Переможцями визнано: номінація «Класний керівник 5-7 класу»

І місце - Волощук Валентину Валентинівну, класного керівника 6 класу Струзької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

ІІ місце – Гарбуз Анастасію Василівну, класного керівника 6 класу Новоушицького НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, гімназія»;

ІІІ місце - Вікулову Тетяну Василівну, класного керівника 7 класу Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

номінація «Класний керівник 8-9 класу»

І місце - Пархомець Людмилу Василівну, класного керівника 9 класу Песецької ЗОШ І-ІІ ступенів;

номінація «Класний керівник 10-11 класу»

І місце - Грохольську Олену Анатоліївну, класного керівника 10 класу Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

ІІ місце - Арсенюка Ігоря Володимировича, класного керівника 11 класу Заміхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Зичимо переможцям міцного здоров'я, невсипущої енергії, творчих ідей, здійснення мрій.

/Files/images/kk/IMG_6664.JPG/Files/images/kk/IMG_6667.JPG/Files/images/kk/IMG_6673.JPG


21 вересня 2015 року на базі райметодкабінету відбулося засідання голів ШМО класних керівників на тему «Національно-патріотичне виховання в системі роботи класного керівника».

Концептуальні та методологічні засади національно-патріотичного виховання школярів в загальноосвітньому навчальному закладі розкрила Миколайчук Н.М.,методист РМК. Про умови проведення конкурсу «Класний керівник року» розказала Самсонюк Л.В., голова районного методоб'єднання голів ШМО класних керівників.

Досвідом роботи ділились:

1.Інтерактивні форми та методи в роботі класного керівника ( Лариса Федорівна Слободянюк, голова МО класних керівників Струзької ЗОШ І-ІІІ ступенів ).

2.Виховання патріотизму та національної свідомості учнів шляхом використання елементів інноваційних технологій ( Облядрук Людмила Іванівна, голова МО класних керівників Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів). 3. Організація батьківського всеобучу в роботі класного керівника (Андрієнко Тетяна Миколаївна,голова МО класних керівників Новоушицького НВК)

Члени методобєднання обмінялися новинками методичної, довідкової літератури, навчальними та наочними посібниками.

/Files/images/kk/IMG_0886.JPG/Files/images/kk/IMG_0889.JPG/Files/images/kk/IMG_0893.JPG


18 вересня 2015 року при районному методичному кабінеті відбулось засідання творчої групи учителів початкових класів з теми: «Організація навчально-виховного

процесу у класах з малою наповнюваністю учнів».

/Files/images/110/Амур0648.jpg/Files/images/110/Амур0646.jpg/Files/images/110/Амур0642.jpg На засіданні ділились досвідом вчителі вищої кваліфікаційної категорії Скрипник В.О. (Березівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Боднарчук Л.В. (Борсуківська ЗОШ І-ІІ ступенів), Сивун П.М. (Малостружківська ЗОШ І-ІІ ступенів), Золотонос Н.М. (Куражинська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Бойчак Л.М. (Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Бакай Н.Г. (Отроківська ЗОШ І-ІІІ ступенів). Члени творчої групи виробили рекомендації для практичного використання.

Учасники засідання прийшли до висновку: діти, незалежно від місця проживання, кількості учнівського контингенту, мають отримати якісну освіту, а школа - бути сучасною.


Декада педагогічної майстерності

У рамках проведення декади педагогічної майстерності, що пройшла у квітні 2015 року методистами районного методичного кабінету проведено відкриті уроки для педагогів району.

Мета даного заходу: надання адресної допомоги учителям з малим стажем роботи щодо іноваційних підходів до проведення сучасного уроку.

/Files/images/dekada_pedmaysternost/P4280916.JPG /Files/images/dekada_pedmaysternost/P4280940.JPG/Files/images/dekada_pedmaysternost/IMG_20150422_112306.jpg

Учителі відвідали уроки української мови у 3 класі (методист Чекменьова Н.М.), української літератури у 10 класі (методист Мокринчук Н.І.) та у 7 класі (завметодкабінетом Міхалевська А.М.), історії України у 9 класі (методист Гандзюк С.В.), інформатики у 5 класі (методист Облядрук О.І.), біології у 6 класі (методист Савлюк Н.І.). заняття з математики з дітьми старшого дошкільного віку (методист Краковська С.І.), годину спілкування у 6 класі (методист Миколайчук Н.М.)

10.04.2015 року на базі відділу освіти відбувся районний семінар – практикум вихователів дошкільних навчальних закладів на тему: «Система роботи з мовленнєвого розвитку та подолання вад звуковимови у дітей дошкільного віку».

Методист райметодкабінету Краковська С.І. розкрила суть теми, зупинилась на вимогах, які ставляться перед вихователями щодо використання різних форм роботи та розвивального середовища під час організації мовленнєвої діяльності з дітьми.

Районний логопед провела практичний тренінг для учасників семінару, а також розкрила суть та результативність системи корекційної роботи .

Учасники семінару взяли активну участь у його обговоренні та обмінялись досвідом роботи щодо створення системи роботи з даної теми, забезпечення ігрового, предметно – розвивального середовища в групі для корекційної роботи з дітьми, які цього потребують..

/Files/images/1004/IMG_1362.JPG/Files/images/1004/IMG_1365.JPG/Files/images/1004/IMG_1366.JPG


24.03.2015 року на базі Новоушицького РМК відбулося чергове засідання Школи молодого вчителя. З педагогами проведено тренінг «Методи самовдосконалення вчителя».

/Files/images/2403/IMG_0593.JPG/Files/images/2403/IMG_0602.JPG/Files/images/2403/IMG_0621.JPG


27 березня 2015 року відбувся семінар-практикум для педагогів- організаторів району на тему «Впровадження сучасних технологій виховання в роботу педагога-організатора».

Педагоги-організаториознайомилися з виховними технологіями, які впроваджуються в загальноосвітніх навчальних закладах району. Досвідом ділилися: Колесник Г.І., педагог-організатор Івашковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів «Проектні технології в учнівському самоврядуванні Івашковецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», Павлик В.М., педагог-організатор Струзької ЗОШ І-ІІІ ступенів «Ігрові технології в учнівському самоврядуванні Струзької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», Рачок О.І., педагог-організатор Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 «Технологія створення «ситуації успіху» в практичній діяльності педагога-організатора».

Заняття з елементами тренінгу «Ключ до успіху» провела Томащук С.В., педагог-організатор Заміхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

/Files/images/pedagogi-org/S1550048.JPG/Files/images/pedagogi-org/S1550049.JPG/Files/images/pedagogi-org/S1550002.JPG


19.02.2015 року на базі Новоушицького РМК проведено чергове засідання Школи молодого вчителя. Молодим педагогам запропоновано заняття з елементами тренінгу «Бар’єри і труднощі у роботі молодого педагога». Завідувачем РЦППСР – Дементьєвою О.А. проведено ряд тренінгових вправ щодо професійного становлення молодих педагогів.

Заступником директора з науково-методичної роботи Новоушицького НВК – Купріяновою А.С. розкрито проблему налагодження дисципліни, як одна з ключових проблем у роботі вчителя.

По завершенню семінару-тренінгу, молоді фахівці мали змогу висловити власні думки та позиції, щодо вибору професійного самовдосконалення.

/Files/images/1902/100_9130.JPG/Files/images/1902/100_9134.JPG/Files/images/1902/100_9148.JPG


3 лютого 2015 року у районному будинку дитячої творчості відбулася семінар-нарада педагогів-організаторів на тему: «Соціальний захист та створення умов для виховання й розвитку дітей соціально незахищених категорій», у якому прийняли участь 20 педагогів – організаторів шкіл району.

В ході семінару розглянуто питання: дотримання вимог чинного законодавства з питань захисту прав дітей; основні завдання по роботі з дітьми пільгового контингенту; методичні рекомендації щодо планування роботи комісії учнівського самоврядування з захисту прав дитини.

Під час практичної частини, в ході обговорення, забезпечено професійні потреби педагогів, які опікуються проблемами дітей соціально незахищених категорій.

/Files/images/bdt/S1500017.JPG/Files/images/bdt/S1500030.JPG/Files/images/bdt/S1500032.JPG


29.01.2015 року районним методичним кабінетом спільно з центром практичної психології та соціальної роботи проведено семінар для керівників навчальних закладів з елементами тренінгу на тему: "Управління змінами". детальніше...


11.12.2014 року на базі Тимківського ДНЗ «Берізка» відбувся семінар - практикум вихователів дошкільних навчальних закладів на тему: «Використання та вплив розвивального середовища на пізнавальний розвиток дітей старшого дошкільного віку під час проведення дослідницько – експериментальної діяльності».

Методист рай методкабінету Краковська С.І. розкрила суть теми, зупинилась на вимогах, які ставляться перед вихователями щодо використання розвивального середовища під час організації дослідницько – експериментальної діяльності з дітьми.

Учасники семінару відвідали комплексне заняття на тему: «Вода - мандрівниця», взяли активну участь у його обговоренні та обмінялись досвідом роботи щодо створення системи роботи з даної теми, забезпечення ігрового предметно – розвивального середовища в групі для дослідницько – експериментального середовища.

Вихованці дошкільного закладу та учасники семінару отримали багато нових повідомлень з даної теми, які базувались на місцевому матеріалі.

/Files/images/1112/20141211_102907.jpg/Files/images/1112/20141211_103143.jpg/Files/images/1112/20141211_104127.jpg


9 грудня 2014 року на базі РМК відбулося засідання методичного об’єднання педагогів-організаторів загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Роль учнівського самоврядування у формуванні патріотичної свідомості учнівської молоді».

Під час засідання педагоги-організатори презентували моделі учнівського самоврядування з акцентуванням на патріотичних аспектах та міні-проекти шкільного учнівського самоврядування «Молодь на шляху до Європи». Результатом районного проекту буде випуск інформаційно-методичного збірника «Прямуємо до Європи» та путівника для туристів-європейців «Знайомтесь, Новоушиччина!».

/Files/images/912/S1450066.JPG/Files/images/912/S1450070.JPG


28.11.2014 року на базі Кучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар учителів української мови та літератури.

В роботі семінару брала участь поетеса Галина Мельник.

Народилася у селі Хребтіїв. Свої збірки поезій присвячує Україні, рідній Новоушиччині.

/Files/images/DSC_0122.jpg


27. 11.2014 року на базі Зеленокуриловецького ДНЗ «Промінчик» відбувся семінар керівників дошкільних навчальних закладів на тему: «Використання та вплив розвивального середовища на розвиток дитячої обдарованості».

Методист рай методкабінету Краковська С.І. розкрила суть теми, зупинилась на вимогах, які ставляться перед керівниками щодо створення відповідного розвивального середовища та системи роботи для розвитку дитячої обдарованості та творчості.

Учасники семінару відвідали комплексне заняття на тему: «Натюрморт. Дарунки осені», взяли активну участь у його обговоренні та обмінялись досвідом роботи з даної теми.

/Files/images/dnz/PB270084.JPG/Files/images/dnz/PB270090.JPG/Files/images/dnz/PB270098.JPG


25.112014 року відбулося засідання науково-методичної ради районного методичного кабінету, під час якого розглянуто наступні питання:

1. Про стан науково-методичного забезпечення та аналіз реалізації Державної цільової програми якості шкільної природничо-математичної освіти у навчальних закладах.

2. Про стан організації та якості профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах району (виконання районної програми розвитку освіти Новоушицького району на 2011-2015 роки. Проект "Профільне навчання").

В обговоренні взяли участь методисти РМК Облядрук О.І., Савлюк Н.І., заступник директора з НВР Косиковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Рибак В.М., заступник директора з НВР Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Вікулов О.Я.

/Files/images/IMG_0168.JPG/Files/images/IMG_0177.JPG

20 листопада 2014 року на базі РМК пройшов семінар-практикум для учителів світової літератури з питань формування моральних компетентностей учнів та використання сучасних інформаційних технологій.

Досвідом роботи з даного питання ділились Альонова М.І., Крищук Л.В. - Новоушицький НВК, Курілко Л.В., Гарбуз А.М. - Новоушицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Онисько Н.М. - Капустянська ЗОШ І-ІІ ступенів.

/Files/images/IMG_0157.JPG/Files/images/IMG_0163.JPG


10 листопада у загальноосвітніх навчальних закладах району пройшли урочисті лінійки з нагоди відзначення Дня української писемності та мови, презентації газет, виставки малюнків "Диво калинове". Учителі та учні писали диктант єдності./Files/photogallery/Під час написання диктанту.JPGУчні та учителі Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. пишуть диктант єдності/Files/photogallery/DSCN4717.jpgШкільну газету презентують учні Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ст. №2


05.11.2014 року в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась регіональна науково-практична конференція на тему: "Формування основ духовності у дітей дошкільного віку засобами мистецтв".

Уроботі другої секції "Етнопедагогіка як засіб формування морально-духовних чеснот та цінностей у дошкільника" взяли участь методист з питань дошкільної освіти Краковська С.І. та завідувач Глібівським дошкільним навчальним закладом "Сонечко" - Скальська Л.М.

Любмила Михайлівна презентувала учасникам конференції власну добірку з досвіду роботи "Подорож у минуле з дітьми дошкільного віку"./Files/images/Изображение 065.jpg


Сьогодні на часі ефективне використання в процесі управління навчальними закладами інформаційних та комунікаційних технологій. З метою підвищення професійного рівня керівників шкіл в галузі застосування ІКТ 30 жовтня 2014 року проведено районний семінар-практикум з питання використання хмарних технологій у процесі управління навчальним закладом. В ході семінару розглянуто наступні питання: Хмарні технології як засіб розбудови інноваційної школи (завідувач РМК Міхалевська А.М.); Актуальність проблеми використання сучасних ІКТ-технологій в роботі директора школи (голова районного МО директорів шкіл Дендюк Л.П.); Переваги та можливості хмарних технологій на різних сервісах ( методист РМК Облядрук О.І.). Під час семінару з керівниками проведено практичне заняття «Можливості Google диску та робота з ним» .

/Files/images/direktori/DSCN2128.JPG/Files/images/direktori/DSCN2130.JPG/Files/images/direktori/DSCN2133.JPG



30 жовтня 2014 року у Борсуківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся семінар вчителів біології на тему «Нетрадиційні підходи до розвитку пізнавальних інтересів учнів, створення позитивної мотивації та активізації навчальної діяльності учнів». Учасники семінару відвідали урок біології « Рослина-живий організм» та виховний захід «Хліб- усьму голова».

/Files/images/bologya/SAM_2218.JPG/Files/images/bologya/SAM_2236.JPG/Files/images/bologya/SAM_2242.JPG


З метою активізації проблеми національно-патріотичного виховання учнівської молоді районним методичним кабінетом 29 жовтня на базі Струзької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено семінар для учителів суспільних дисциплін на тему: "Проблема національно-патріотичного виховання учнів під час вивчення курсу історії та в позакласній роботі". Учасники семінару відвідали відкритий урок в 11 класі "Наш край в роки Другої світової війни" (вчитель Павлик О.І.) та виховний захід "Ніщо не забуто, на попіл ніхто не згорів"

/Files/images/semnar_stor/DSCN2102.JPG/Files/images/semnar_stor/DSCN2105.JPG/Files/images/semnar_stor/DSCN2107.JPG


22 жовтня 2014 року відбувся районний семінар голів шкільних методичних об'єднань класних керівників з теми «Науково-методичне забезпечення роботи класного керівника щодо засвоєння учнями сімейно-родинних та суспільних цінностей». Актуальність проблеми взаємодії школи і сім'ї розкрила завідувач райметодкабінетом А.М.Міхалевська. Про теоретичні засади розвитку співпраці школи і родини у розвитку дитини розповіла методист РМК з виховної роботи Н.М.Миколайчук. О.А.Дементьєва, завідувач центру практичної психології ознайомила слухачів семінару з методами психолого-педагогічної діагностики в роботі класного керівника. Досвідом роботи щодо налагодження взаємодії класного керівника з батьками поділились: класний керівник Новоушицького НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, гімназія» Андрієнко Т.М., класний керівник Глібівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Комарницька А.П., голова районного методичного об'єднання класних керівників Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Самсонюк Л.В., класний керівник Заміхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Цмуз Т.П., класний керівник Кучанськї ЗОШ І-ІІІ ступенів Андроняк Л.В.

/Files/images/kl_kervnikv/DSCN2059.JPG/Files/images/kl_kervnikv/DSCN2074.JPG/Files/images/kl_kervnikv/DSCN2091.JPG


21.10.2014 року відбувся семінар вчителів початкових класів, які навчають третьокласників. Тема семінару:"Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу у 3 класі.

Досвідом роботи з питань особливостей організації навчально-виховного процесу під час проведення уроків з різних дисциплін у 3 класі поділилися вчителі загальноосвітніх шкіл району Кручок В.В., Мельник Л.О., Проциш А.Б., Венгрова В.Д., Ройко Н.М.

/Files/images/pochklasi/IMG_0032.JPG /Files/images/pochklasi/IMG_0036.JPGУ роботі семінару взяла участь завідувач РМК Міхалевська А.М.

Методист РМК Чкекменьова Н.М. акцентувала увагу учасників семінару на проблемах, які зустрічаються під час проведення уроків у початкових класах та шляхах їх вирішення.


16.10.2014 року на базі Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар учителів фізики та математики.

/Files/images/foto/DSC_0004.JPG/Files/images/foto/DSC_0029.JPGТема семінару: «Стимулювання пізнавальної активності учнів шляхом використання інтерактивних методів навчання»


14 жовтня 2014 року відбулося засідання Школи молодого вчителя. Цьогоріч вчительська родина району поповнилась сімома молодими спеціалістами, а саме: Качуровська І.А., Таралевич І.М., Франчук Ю.М. – вчителі початкових класів Рудковецької, Березівської, Ставчанської загальноосвітнії шкіл; Слободянюк Ю.М. – вчитель інформатики Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Зернюк А.В. – вчитель хімії, біології Малостружківської ЗОШ, Макогончук В.О. – вчитель географії Глибочанської ЗОШ І-ІІ ст., Григораш О.С. – педагог-організатор Вільховецької загальноосвітньої школи.

Перед молодими вчителями виступила начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Власова М.М., яка розповіла про структуру галузі та завдання, які стоять перед освітянами району. Вона закликала молодих учителів бути патріотами учительської професії, побажала їм творчого пошуку та професійного росту. Завідувач районним методичним кабінетом Міхалевська А.М. вела мову про завдання та роботу методичної служби району.

/Files/images/shkm/IMG_0006.JPG/Files/images/shkm/IMG_0008.JPG/Files/images/shkm/IMG_0011.JPG

В рамках засідання практичним психологом Бойчак Л.М.проведено тренгове заняття «Професійне становлення молодих педагогів».


Наказ відділу освіти, молоді та спорту Новоушицької РДА від 02.10.2014 р. №55 "Про проведення учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2014-2015 навчальному році".


Вчимося працювати з дітьми з особливими потребами

Районним методичним кабінетом проведено консультацію з учителями, які працюють з дітьми з особливими потребами, на тему "Корекційна спрямованість навчання дітей за індивідуальною та інклюзивною формами навчання"./Files/photogallery/Фото0213.jpg/Files/photogallery/Фото0216.jpg

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031